Polovina tenistů ze Slovenska jména soupeřů nezná

MELBOURNE. Poprvé v dějinách nežrebovali grandslamový turnaj v Melbourne v Aréně Roda Lavera, ale na veřejnosti, na břehu řeky Yarra za přítomnosti stovek zvědavců.

Hlavní aktéři losu – obhájci Srb Novak Djokovič a Běloruska Azarenková – připluli na lodi a až třem našim vytáhli soupeřů bez jmen. Poznají jejich dnes večer místního času. Tehdy se v Melbourne skončí kvalifikace. Debutant v hlavní soutěži Martin Klizan (první nasazený Slovák na Australian Open od Hrbatého v roce 2007) má také soupeře z kvalifikace.

rozehrané tenista Bet365-Získej bonus právě teď v těchto podmínkách není lehkým soupeřem pro nikoho.Klizan trenér Karol Kučera, tvrdí, že Martin má za sebou slušnou přípravu v Tatrách. S Mullerem 1: 1

Lukáš Lacko hraje s nepříjemným, zkušeným Lucemburčanům Mullerem, který zahrál nejlepší na Australian Open v roce 2009, kdy vyřadil Lopeze i Tomica a prohrál až s Del Potrem. Lacko loni na antuce v Bělehradě prohrál s Mullerem po třech setech, na challenger 2007 v Kolding na dánském betonu však vyhrál po dvou.

“Je nebezpečný, tvrdý, čeká mě těžký zápas.V přípravě jsem nic neměnil, úvod sezóny mi zatím poslední roky vychází, těší mě dvě čtvrtfinálové účasti před Melbourn bohužel pak jsem vždy narazil na favority turnaje. Pokud bych obhájil body v úvodu roku, pak se mi otevírá pěkný prostor na vzestup v žebříčku, “řekl včera Lacko.

Ze žen má soupeřku z kvalifikace 19letá Jana Čepelová, která zažívá premiéru v hlavní soutěži, ale i Daniela Hantuchová. Zkušená Slovenka hraje na prvním gradslamovom turnaji roku čtrnáctý rok za sebou, z toho třináct ráz v hlavní soutěži. Poprvé od roku 2001 však není nasazena. Od lékaře k lékaři

Hantuchová létala v pátek od lékaře k lékaři se snímky v ruce.V Brisbane si zranila stehenní sval, a tak i v jejím případě přináší první kolo hned dva otazníky – neznámá soupeřka a zdravotní stav.

Magdaléna Rybáriková si zahraje s mladou Španělka Muguruzovou, která debutuje. Dominika Cibulková, Bet365-Otevřete si účet 15.


nasazená, narazí na nebezpečnou 16-letou domácí Bartyovú, která nadělala vítr soupeřkám v Hopmanově poháru a zdolala i Schiavoneovou. Ačkoliv v tenise se nikdy nehledí dále než na nejbližší kolo, připusťme, že naši úvodní zápasy vyhrají.

V 2. kole můžeme čekat lahůdky: Čepelová – Gajdošová (nebo Wickmayerová), Rybáriková – S.Williamsová, Hantuchová – Ivanovičová, Lacko – Tipsarevič a Klizan – Tomič.

⋌Andrej Bučko © SME

Los 1. kola

l Muži: Klizan (SR-27) – kvalifikant, Lacko (SR) – Muller (Lux .)

l Ženy: Cibulková (SR-15) – Bartyová (Aus.), Hantuchová (SR) – kvalifikantka, Rybáriková (SR) – Muguruzová-Blancovou (Šp.), Čepelová (SR) – kvalifikantka

tipování na Bet365