Jaki powinien być pokój dziecięcy dziecka?

Jaki powinien być pokój dziecięcy dziecka? Jasne, przytulne, piękne i żeby miejsca wolnego brakowało. Przecież w przedszkolu dziecko rośnie, bawi się, uczy się i spędza w niej dużo czasu wolnego. Ale jak stworzyć idealną atmosferę w przedszkolu, która często ma bardzo małą powierzchnię?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na meble w pokoju dziecka. Niech jej będzie, trochę, ale to musi być ergonomiczne i odpowiadającej potrzebom rozwijającej się osobowości. Jak to osiągnąć? Na przykład, zamiast uciążliwej rozchodzącego szafy można zamówić nowoczesna szafa z drzwiami przesuwnymi, znacznie oszczędzając powierzchnię użytkową. Szafy przesuwne — to niewątpliwie dobry wybór dla wielu pomieszczeń. I choć na Ukrainie, ich masowa produkcja stosunkowo niedawno, wiele rodzin już docenione taki wybór.

Naprawdę, szafa — odpowiednie rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Taka szafa nie zajmuje dużo miejsca, jest , i w razie potrzeby z nim można łączyć wbudowane łóżko lub sekretarzyk, który jest potrzebny dziecku do codziennych zajęć. Sprzedam gotowy szafa, lub zamówić jego wykonanie wg indywidualnego projektu można do każdego wnętrza i wystroju.

Wybierając szafy do pokoju dziecięcego, należy zwrócić uwagę na następujące cechy mebli:

Bezpieczeństwo.

To podstawowy wymóg dla dzieci, meble. Trzeba by różniła się podwyższoną wytrzymałością i odpornością konstrukcji. Meble pod żadnym pozorem nie powinna spaść nie dziecka. Należy wybrać szafy przesuwne z zaokrąglonymi narożnikami. Uważnie trzeba odnieść się do zakupu modeli, w których są używane lustrzanki lub szklane skrzydła. Dziecko-fidget może łatwo trafić szafa, i jeśli szkło pęka, nie wykluczone kontuzji. Dlatego, jeśli lustra nadal są wzorem, należy zwrócić uwagę, aby miały one warstwę ochronną, która zapobiega odłamków. Drzwi szafy wnękowe powinny mieć niezawodny system poślizgu, aby przegub mocujący tarczę nie z szyny prowadzącej. Również nie przeszkadza miękkie , zapobiegające przypadkowemu ściągnięty palców.

Normy ekologiczne.

W zasadzie, dziecięce, szafy produkowane są z wysokiej jakości płyty WIÓROWEJ lub MDF, przy niewielkiej emisji formaldehydu. Klasa emisji spalin, jak zwykle, E1. Ale trzeba zapytać, jakie materiały używane — krajowe lub zagraniczne. Krajowe normy emisji formaldehydu przewidują wyższy poziom. Zamiast metalowych okuć korzystne jest plastikowa.

Funkcjonalność.

W szafach coupe wygodnie umieścić nie tylko ubrania dla dzieci, ale i zabawki. Na otwartych półkach można ustawić książki dla dzieci, podręczniki i zeszyty. Często trzeba osadzić w meble łóżko lub miejsce do uprawiania. Wszystko to łatwo jest realizowany na zamówienie.

Projekt.

Dziecięce, szafy przesuwne często mają jasne kolory, zdobione kreskówkowe rysunki lub aplikacjami. Trzeba również wziąć pod uwagę indywidualne i cechy płciowe.

Nawiasem mówiąc, szafy przesuwne, można wybrać razem z dzieckiem — daj mu szansę, po raz pierwszy uświadomić sobie swój wybór.
Sponsorowane przez: sklep z meblami