Następujący ulubionym zajęciem małych dzieci to butelka z szeroką szyjką

Z początkiem jesieni coraz częściej pogoda “raczy” nas przewlekłymi deszcze. Dla tych, którym udało się nudzić, letnie upały, ta deszczowa pogoda daje poczucie komfortu i spokoju. Czego nie można powiedzieć o dzieciach. W takie dni stają się szczególnie kapryśny. I jeśli ich pilnie niczym się nie odwrócić, to może przerodzić się w zepsuty dzień.

Można, oczywiście, otoczyć dziecko gadżetami, niech gra w gry, ogląda kreskówki, ale przecież to ssać nie jest to, czego chce, opiekuńczy rodzic.
Czym zająć dzieci w młodszym wieku

W wieku od 1,5 do 3 lat doskonale nadają się na wszelkiego rodzaju pojemniki, w które można wsypać kaszę, kasza gryczana lub groch. Niech grzebie palcami. Jest to bardzo przydatna lekcja dla rozwoju umiejętności motorycznych rąk. A motoryka, jak wiadomo, jest odpowiedzialny za rozwój mowy urządzenia. W kaszę opcjonalnie można dodać drobne zabawki, dziecko będzie z zainteresowaniem ich szukać.

Następujący ulubionym zajęciem małych dzieci to butelka z szeroką szyjką. Od jogurtu nadaje się idealnie. Co z nią można zrobić? Wypełnić go z różnego rodzaju skarbów. Nadaje się wszystko, co zmieści się w szyjce. A jeżeli zamknąć pokrywę, to będzie swoisty instrument muzyczny, z którym dziecko może się bawić, podczas gdy mama jest zajęta swoimi sprawami.

Najbardziej zaskakujący przedmiot, który jest w stanie trwale urzekają dziecka – zwykły rolka papieru toaletowego. Coś w nim fascynuje dzieci, a przez długi czas. To najtańsza “zabawka” dla dzieci. Co prawda potem trzeba zbierać ją po całym mieszkaniu, ale to przecież zabawa dziecka jest tego warte.

Jeśli mama jest zajęta w kuchni, można posadzić dziecka za stół, i pokazać, jak budować wieżę z klocków cukru.
Rozrywka dla starszych dzieci

Jeśli dziecku więcej trzech lat, można mu zaproponować takie zajęcia:

• Zrobić budę z prześcieradeł i poduszek. A dalej dziecięca fantazja sama znajdzie dla niego zastosowanie. To może być dom dla zabawek lub przedszkola. A potem, dziecko może w nim samym i zasnąć.

• Dzieci bardzo lubią gry z latarką. Można im świecić przez kolorową tkaninę. Lub zorganizować teatr cieni.

• Jeśli zdecydujesz się nauczyć dziecko grać w gry intelektualne, to można kupić szachy w Kijowie.

• Konsekwencja dzieci mogą zaoferować to zadanie. Zrobić koraliki z nasion lub popcorn. Gdy pogoda będzie jasna, tych koralików będzie można karmić ptaki w parku.

• Aby zaskoczyć dziecka można umieścić w mikrofalówce kawałek mydła i, co za cudo! Zamieni się w chmura.

• Można razem z dzieckiem przygotować farby z pianki do golenia. Po prostu po dodaniu barwnika spożywczego. Te farby są dobre, że można nimi spokojnie rysować w wannie i kafelkach. Oni z łatwością uciekają z każdej powierzchni. Kto wie, może to otworzy w dziecku talent do rysowania.

• Jeśli już ochotę się poruszać, jest ciekawy pomysł – klasyki na podłodze, oczywiście, jeśli miejsce na to pozwala. Do tego przyda się kolorowe taśmy. Dzięki niej, na podłodze przyklejony cyfry. A jeśli w rodzinie rośnie prawdziwy zawodnik, z taśmy można zrobić długą drogę do modeli samochodów, a nie jedną.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie strona www Banaby.pl gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy