Naučit dítě držet jeho slovo

Naučit dítě držet jeho slovo.

Stává se vám často potýkají s tehdy, když smlouva s dítětem, že bude dělat něco, nebo naopak již nebudou dělat, a pak proti všem očekáváním, že se chová, jako kdyby neexistovala tato dohoda.

Jsi rozrušená, urazil, začnete nadávat: “Proč jsi to udělal znovu jsme již diskutovali …?”

Dítě je také naštvaný, že tě zklamal. On slibuje, že bude více neučiní. Vypadá to velmi přesvědčivé, ale příště to se opakuje.

Otázkou je, proč tomu tak je a zda to má něco společného?

Existuje pokušení k léčbě dítě jako “za dospělé …”, jako kdyby rozdíly mezi ní a dospělé jsou kvantitativní (např méně zkušeností, méně rozvinuté paměti, menší množství pozornosti). Ale psychický aparát dospělý a dítě se velmi liší v kvalitě. Dítě vnímá svět v jiné mozku. Jeho vnímání a myšlení práci jinak.

Podívejte se na situaci očima dítěte:

scéna 1

zeptala se maminka, například k čištění věci v místnosti před jejím příjezdem. Dítě souhlasí a říká něco jako “Jo …”. Znamená to ale, “Jo …” dítě osobnost vzal práci a opravdu bude fungovat v souladu s dohodami?

scéna 2

Dítě si pamatuje, že za hodinu maminka kamarád ho vzít do hudební školy nebo vyučujícího, nebo něco jiného, ​​ale stále ne kompletní domácí úkol (!). Nebo snad dítě slíbil dětem, které přicházejí hrát fotbal proti sousedním dvoře. Cítí odpovědný za tým a spustí nohy na první hovor.

scéna 3

Odstraněn dělat věci v místnosti ve stanovené lhůtě? Pravděpodobně ne. Jen proto, že již existujícího úmysly a vnitřní děti měli prostě nemají “dovoleno” dítě, aby tak učinily.

scéna 4

Máma se zlobí, a na druhé straně upřímně vyděsilo, že dítě nemůže provádět i ty nejzákladnější povinností. Sám se dítě rozrušený, že jeho matka, že je nespokojený a chce v budoucnu bude lepší (ale pravděpodobně se chovat v podobných situacích).