Naucz dziecko, aby dotrzymać słowa

Naucz dziecko, aby dotrzymać słowa.

Czy często w obliczu gdy umowa z dzieckiem, że zrobi coś, lub, wręcz przeciwnie, nie będzie robić, a potem wbrew wszelkim oczekiwaniom, że zachowuje się tak, jakby ta umowa nie istniał.

Jesteś zły, obrażony, zaczynasz przeklinać: “Dlaczego robisz to ponownie Omówiliśmy już …?”

Dziecko jest również zdenerwowany, że nie udało ci. On obiecuje, że więcej nie będzie robić. To wygląda bardzo przekonująco, ale następnym razem to się powtarza.

Powstaje pytanie, dlaczego tak się dzieje i czy to ma coś wspólnego?

Istnieje pokusa, by traktować dziecko jako “pod dorosła …”, jakby różnice między nim a dorośli są ilościowe (na przykład mniej doświadczenia, mniej rozwinięte pamięci, mniejsza ilość uwagi). Ale psychiczny Urządzenie dorosłych i dzieci są bardzo zróżnicowane pod względem jakości. Dziecko postrzega świat w innym mózgu. Jego postrzeganie i myślenie pracę inaczej.

Spojrzeć na sytuację widziana oczami dziecka:

scena 1

Mama zapytała, na przykład, do czyszczenia rzeczy w pokoju przed jej przybyciem. Dziecko zgadza się i mówi coś w stylu “Tak …”. Ale czy to znaczy, “Tak …” osobowość dziecka wziął pracę i naprawdę ma zamiar przeprowadzić zgodnie z umowami?

scena 2

Dziecko pamięta, że ​​przyjaciółka godzin mama zabrać go do szkoły muzycznej lub opiekuna, czy coś innego, ale wciąż nie zakończył pracę domową (!). A może dziecko obiecał dzieciom, które przychodzą do gry w piłkę nożną przeciwko sąsiednim podwórku. Czuje się odpowiedzialny za zespół i biegnie nogami na pierwsze wezwanie.

scena 3

Usunięto robić rzeczy w pokoju w terminie? Prawdopodobnie nie. Tylko dlatego, że wcześniej istniejących intencje i wewnętrzne dziecko powinno po prostu nie “dozwolone” dziecko, aby to zrobić.

scena 4

Mama jest zły, a po drugiej stronie szczerze przerażona, że ​​dziecko nie może wykonać nawet najbardziej podstawowych obowiązków. Sam dziecko jest zdenerwowany, że jego matka jest niezadowolony i chce w przyszłości być lepiej (ale może zachowywać się w podobnych sytuacjach).