Zrada na poslednú streľbe. Koukalová dvakrát minula, došla desiata

Nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová vyhrala stíhacie preteky v Kontiolahti a s predstihom si prvýkrát v kariére zabezpečila veľký krištáľový glóbus Bet365-Podrobný popis za celkový triumf vo Svetovom pohári. Slovenská reprezentantka Gabriela Koukalová, ktorá ešte mohla súperke korunováciu prekaziť, dobehla po dvoch chybách na poslednú streleckej položke desiata.

Sedemnásobná majsterka sveta Dahlmeierová, ktoré sa v piatkovom šprinte musela po sérii piatich výhier uspokojiť s druhým miestom, dnes vybojovala desiate víťazstvo v sezóne. Druhá dobehla s odstupom 16,5 sekundy Marie Dorinová z Francúzska, tretia skončila Talianka Lisa Vittozziová.

Koukalová, ktoré po šprinte útočila zo 13. miesta, figurovala pred poslednou streľbou na tretiu pozíciu.Dve trestná kola ju ale vyradila z boja o stupne víťazov a definitívne ukončila aj jej boj o krištáľový glóbus. Pri víťazstve Dahlmeierové by musela byť druhá, aby ešte mala v posledných troch pretekoch v Osle šancu na obhajobu trofeje. Do cieľa došla so stratou 44,8 sekundy za víťazkou.

Veronika Vítková sa v stíhačke posunula aj cez tri chyby na strelnici z 32. na 24 Bet365-Získaj bonus práve teraz . miesto, Lucia Charvátová si so štyrmi trestnými kolesami polepšila na 34. priečku.

Dahlmeierová sa stala piatou nemeckou biatlonistky, ktorá Svetový pohár ovládla. Predtým sa to podarilo Martine Glagowové (2003), Kati Wilhelmová (2006), Andrea Henkelová (2007) a trojnásobnej šampiónke Magdalena Neunerová (2008, 2010, 2012).Za triumf Dahlmeierová získala prémiu 28.000 eur (756.550 korún).

“A už je to vážne isté?” pýtala sa Dahlmeierová po pretekoch v rozhovore pre ZDF. Sama si priebežné poradie nepropočítávala a až v televíznom rozhovore zistila, že už nemôže o celkové prvenstvo prísť. “Úplne som z toho stratila reč. To je vážne šialené. To, že som to dokázala v 23 rokoch, je pôsobivé,” dodala Nemka, ktorá v tejto sezóne v súčte sa štafety vyhrala 15 pretekov SP a vyrovnala tak rekord Tory Bergerová z ročníka 2012/13. Za triumf získala prémiu 28.000 eur (756.550 korún).

Bet365-Klikni pre svoj bonus